Bieg Maryjny!

Nasza fundacja zorganizowała po raz pierwszy w tym roku
Bieg Maryjny!

Bieg odbył się w niedzielę 19 maja w Niepokalanowie Lasku. Dla dorosłych na dystansach: 5,5 km i 11 km oraz dla dzieci na dystansie ok jednego km.czytaj dalej

KRAKOWIACY I GÓRALE

W dniu 17 lutego 2019 r. o godzinie 14:00 w sali świętego Bonawentury w Niepokalanowie przy udziale Klasztoru i Radia Niepokalanów oraz gminy Teresin, wystawiony został wodewil

„Cud mniemany czyli Krakowiacy i Górale”

uznany za pierwszą operę narodową.
Operę przygotowali i wystawili soliści, chór mieszany i orkiestra kameralna PSM II stopnia w Sochaczewie pod dyrekcją pani Iwony Niemyjskiej.

Organizatorem przedsięwzięcia była nasza fundacja

„Fundacja Dwie Korony”
Wszystkim, którzy przyczynili się do tego aby ten spektakl mógł być wystawiony bardzo dziękujemy.

19 października 2018

Dziś wspominamy bł. ks. Jerzego i innych kapłanów niezłomnych

„Lektura „Rycerza Niepokalanej” sprawiła, że Alek Popiełuszko
(na chrzcie ks. Jerzy otrzymał imię Aleksy)
myślał o wstąpieniu do klasztoru Franciszkanów w Niepokalanowie.
Bo tam właśnie żył św. Maksymilian Kolbe, który mu imponował.

Ostatecznie jednak wybrał Seminarium Duchowne w Warszawie i postanowił zostać księdzem diecezjalnym. W rodzinie panuje przekonanie, że ks. Jerzy zawdzięcza powołanie babci i „Rycerzowi Niepokalanej”, którego u niej czytał w dzieciństwie”.
(Niedziela Ogólnopolska 5/2007)

Mało kto wie o tym, że ,,Rycerz Niepokalanej” miał tak wielki wpływ
na bł. ks. Jerzego, ale nie tylko na niego, na wiele innych osób także.
I właśnie dlatego na 100-lecie istnienia „Rycerza Niepokalanej” ma powstać książka ukazująca wpływ tego czasopisma na życie wielu znanych ludzi.

Akcji patronuje

Fundacja Dwie Korony