Bieg Maryjny

Organizowany w tym roku po raz pierwszy przez Fundację Dwie Korony Bieg Maryjny dla dorosłych na dystansach: 5,5 km i 11 km oraz dla dzieci na dystansie ok jednego km, odbył się w niedzielę 19 maja w Niepokalanowie Lasku. Uczestnicy wyruszyli na trasę po mszy świętej o godz. 10:00. Po raz pierwszy wystartowali i zafiniszowali na placu ośrodka formacyjnego Rycerstwa Niepokalanej.

• Organizatorzy: Fundacja Dwie Korony, Niepokalanów Lasek – Ośrodek Formacyjny Rycerstwa Niepokalanej, Gmina Teresin, UKS „Filipides” Teresin, Sołectwo Granice Osiedle, Sołectwo Seroki,

• Data Biegu: 19 maja 2019 godz. 11:45 (po mszy św o godzinie 10:00)
  • Konkurencje: bieg na 5.5 km i 11 km oraz bieg dla dzieci ok 1 km.
    Bieg główny z pomiarem czasu.

• Regulamin biegu – pobierz
  • Pytania proszę kierować na adres e-mail: bieg.maryjny@gmail.com
  • Zapisy na stronie time-sport.pl
  • Odbiór pakietów startowych w dniu zawodów
  • Po biegu zapraszamy na poczęstunek
  • Zgłoszenia do 15.05.2019
  • Opłata startowa 20 PLN
Czujemy się odpowiedzialni za upowszechnianie właściwych wzorców zachowań – w tym także promowanie zdrowego stylu życia oraz aktywnego wypoczynku. Pragniemy też przekonać nieprzekonanych o nieocenionym wpływie sportu na rozwój fizyczny, emocjonalny, intelektualny oraz społeczny.

Zachęcamy więc do udziału w biegu wszystkich tych, którzy już biegają oraz tych, którzy dopiero zastanawiają się nad podjęciem takiego wyzwania. Odrobina wysiłku najlepszy przepis na wzmocnienie i ciała, i ducha.

Przy okazji przyczynimy się do podwyższenia wskaźników dotyczących aktywności fizycznej Polaków. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca podejmowanie aktywności fizycznej minimum dwa razy w tygodniu. Według badań warunek ten spełnia jedynie dwóch na pięciu Polaków. Przy tym najczęściej wybieraną przez Polaków aktywnością jest bieganie. Biorąc udział w biegu Maryi sprawdzicie swoje możliwości przed dłuższymi biegami lub rozpoczniecie przygodę z nową formą rekreacji fizycznej. Nie obawiajcie się – przewidzieliśmy porady dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bieganiem i pomożemy przygotować się wam do biegu. Wykorzystajcie więc świetną okazję, by wziąć udział w biegu ze szlachetnym przesłaniem!