Nasza Fundacja

Fundacja-Niepokalanej

Powołaliśmy naszą fundację 16 października 2017 roku w 100 rocznicę powstania Rycerstwa Niepokalanej, które założył św. Maksymilian Kolbe.
To On jest dla nas wzorem miłości do drugiego człowieka.

Chcemy pomagać! Każdemu, kto tej pomocy potrzebuje.

Jesteśmy Rycerzami Niepokalanej i nasze oddanie Jej pragniemy realizować poprzez miłość do drugiego człowieka.

Podczas jednego z naszych spotkań padło nawet hasło, że „powołujemy fundację, aby nauczyć kochać”. Sami także chcemy się tego uczyć.

Czy mamy jakieś granice w działaniu?
Nie! Bo nie miał ich także św. Maksymilian.
Dla niego Polska, Indie czy Japonia – nie ważne byle pomagać.

Nasz statut poczytaj sobie tutaj, jednak pamiętaj nasza główną misją jest POMOC, zatem jeśli jej potrzebujesz – dobrze trafiłeś – pomożemy Ci!

Czemu dwie korony – dwie korony otrzymał w wieku 9 lat mały o. Maksymilian Kolbe od Maryi, oznaczały męczeństwo i czystość.
Dla nas to symbol tego, że mamy dbać o innych z poświęceniem, bez oszczędzania sił, na MAXA!